Vëllaznimi përmbys rezultatin për ta fituar derbin me Deçanin

Hendboll

Vëllaznimi përmbys rezultatin për ta fituar derbin me Deçanin

Më: 10 tetor 2021 Në ora: 20:53
Vëllaznimi përmbys rezultatin për ta fituar derbin me Deçanin

Me një ndeshje dramatike është përmbyllur java e katërt e Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt).

Të dielën në Gjakovë, Vëllaznimi ka fituar ndaj Deçanit me rezultat 34:30.

Por gjakovarët kanë arritur të fitorja vetëm në pjesën e dytë.

Pjesën e parë e ka fituar Deçani me rezultat 15:14.
Vëllaznimi tani është i pesti me 4 pikë. Deçani mbetet i parafundit dhe në kërkim të pikëve të para në elitë.
Pjesa e parë ishte e barabartë, me epërsi të lehtë të Vëllaznimit.

Por në fund deçanasit kaluan në epërsi dhe shkuan në pushim me një gol avantazh. Edhe pjesa e dytë ishte e hapur. Vendasit ishin vazhdimisht në epërsi me disa gola, por deçanasit nuk u dorëzuan. Në fund rezultati ishte 34:30.

Çlirim Rama shënoi 7 gola për Vëllaznimin kurse nga 6 i kishin Egzon Lluka, Ardi Halili e Florian Rexha. Drilon Tahirukaj realizoi 14 herë për Deçanin kurse 5 gola i shtoi Fatlind Mazrekaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat