Barazim në ndeshjen Samadrexha – Kastrioti

Hendboll

Barazim në ndeshjen Samadrexha – Kastrioti

Më: 10 tetor 2021 Në ora: 21:38
Barazim në ndeshjen Samadrexha – Kastrioti

Nuk ka dhënë fitues ndeshja e javës së katërt të Superligës së hendbollisteve mes Samadrexhës dhe Kastriotit të Ferizajt. Të dielën në palestrën në Samadrexhë, këto dy skuadra luajtën 29:29.

Pas pjesës së parë rezultati ishte 14:13 për ferizajaset. Në pjesën e parë Samadrexha krijoi epërsi deri në 3 gola , por në fund Kastrioti krijoi avantazh prej një goli. Në pjesën e dytë u luajt për secilin gol dhe në fund shifrat ishin 29:29.

Arlinda Maloku shënoi golin e barazimit për Samadrexhën në fund. Ajo ishte më efikasja te skuadra vendase me 11 gola. Nga 5 gola i shënuan Donjeta Mehmeti e Agnesa Surdulli.

Elza Reçica i shënoi 7 gola për Kastriotin. Nga 5 i shënuan Ermira Saliu e Puhiza Gashi. Kastrioti është i gjashti me 5 pikë. Samardrexha është e shtata me 3 pikë.

Të dielën u luajtën edhe dy ndeshje tjera. Prishtina fitoi ndaj Vjosës (36:15), kurse Vushtrria e mposhti Dritën (74:16).

Nuk ka dhënë fitues ndeshja e javës së katërt të Superligës së hendbollisteve mes Samadrexhës dhe Kastriotit të Ferizajt. Të dielën në palestrën në Samadrexhë, këto dy skuadra luajtën 29:29.

Pas pjesës së parë rezultati ishte 14:13 për ferizajaset. Në pjesën e parë Samadrexha krijoi epërsi deri në 3 gola , por në fund Kastrioti krijoi avantazh prej një goli. Në pjesën e dytë u luajt për secilin gol dhe në fund shifrat ishin 29:29. Arlinda Maloku shënoi golin e barazimit për Samadrexhën në fund. Ajo ishte më efikasja te skuadra vendase me 11 gola. Nga 5 gola i shënuan Donjeta Mehmeti e Agnesa Surdulli.

Elza Reçica i shënoi 7 gola për Kastriotin. Nga 5 i shënuan Ermira Saliu e Puhiza Gashi. Kastrioti është i gjashti me 5 pikë. Samardrexha është e shtata me 3 pikë.

Të dielën u luajtën edhe dy ndeshje tjera. Prishtina fitoi ndaj Vjosës (36:15), kurse Vushtrria e mposhti Dritën (74:16).

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat