Njihuni me tri rezultate të pazakonta në Kosovë

Hendboll

Njihuni me tri rezultate të pazakonta në Kosovë

Nga: Kemajl Goca Më: 13 tetor 2021 Në ora: 17:55
Kadetet e Istogut

Fitoret bindëse janë normale në botën sportive por jo edhe jashtë normales!

Në fundjavën që e lamë u regjistruan tri rezultate të pazakonta në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat), një në konkurrencën e senioreve dhe dy të kadetet.

E para, kadetet e Istogut shënuan fitore me rezultat 25:0 ndaj Ulpianës.

E dyta, kadetet e Vushtrrisë e mposhtën me 39:1 Dritën nga Gjilani.

E treta, kampionja e Kosovës, Vushtrria, ngadhënjeu me rezultat të basketbollit, 74:16 kundër Dritës.

Fundjava që shkoi me tri rezultate të pazakonta në hendboll, që çuditen këtë komunitet.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat