Ekspedita e KHF Çair mbërriti në Kopenhagë

Hendboll

Ekspedita e KHF Çair mbërriti në Kopenhagë

Më: 15 tetor 2021 Në ora: 18:36
Ekspedita e KHF Çair mbërriti në Kopenhagë

Ekspedita e KHF Çair ka mbërritur në Kopenhagen, kryqytetin e Danimarkës, ndërsa sonte do të vazhdojnë udhëtimin po me avion për në Ishujt Faroe, ku të shtunën dhe të dielën do të zhvillojë dy ndeshjet ndërkombëtare në kuadër të Kupës Evropiane EHF-Raundi i dytë përballë ekipit ng Ishujt Faroe, ËHC H7 nga qyteti i Torshawn.

Ato i kanë bërë edhe një shëtitje kryeqytetit danez.

Ndeshja e parë do të luhet ditën e shtunë me fillim prej orës 18:00, ndërsa e dyta të dielën po në të njëjtën orë.

Stafi teknik në krye me trajnerin Basri Latifi, pastaj Gafur Hasani si dhe hendbollistet me optimizëm i presin këto dy përballje duke besuar se do të kualifikohen në raundin e tretë të Kupës së Europës në hendboll për femra,

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat