Vushtrria pëson debakël në Zvicër

Hendboll

Vushtrria pëson debakël në Zvicër

Nga: K.Goca Më: 16 tetor 2021 Në ora: 19:38
Vushtrria pëson debakël në Zvicër

Spono Eagles ka shënuar fitore të thellë me rezultat 42:14 (21:7) ndaj kampiones së Kosovës, Vushtrrisëm në ndeshjen e parë të rrethit të dytë të Kupës së Evropës në hendboll. 

Ndeshja u zhvillua në palestrën Nottwil.

Vendaset nuk treguan fare mëshirë për Vushtrrinë.  

Vushtrriaset pa fitores bindëse në Kampionatin e Kosovës, me rezultat 74:16 ndaj Dritës, sonte pësuan debakël në Evropë me 42:14 nga zviceranet.

Hendbollistja Marina Decurtins është më efikasja me 8 gola të vendaset dhe Burneta Rama me 5 gola Vushtrria.

Zviceranet kanë epërsi me 28 gola dallim dhe me qetësi e presin sfidën e dytë ndaj Vushtrrisë, e cila luhet nesër.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat