Istogu eliminohet nga Kupa e Evropës

Hendboll

Istogu eliminohet nga Kupa e Evropës

Nga: K.G. Më: 16 tetor 2021 Në ora: 19:39
Istogu eliminohet nga Kupa e Evropës

Istogu eliminohet nga garat e Kupës së Evropës.

Edhe ndeshjen e dytë e humbin në Istogu me rezultat 37:34 (24:15) nga kampionja e Islandës, Ka/Por.

Edhe dje pësuan humbje me rezultat 26:22, kësisoj me rezultat të përgjithshëm 63:56 eliminohen nga garat evropiane.

Në radhët e Ka/Por u dalluan hendbollistet Sara Elvarsdotti me 7 gola e ndihmuar nga Martha Hermannsdottir me 6 sosh, ndërsa te Istogu Esa Muratoviq me 16 gola e Albina Rugova me 7.

Kryetrajneri Faruk Shala me gjithë eliminimin, e ka bërë më të mirën me ekipin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat