Zogaj i shënoi dy gola për Aalborgun

Hendboll

Zogaj i shënoi dy gola për Aalborgun

Më: 17 tetor 2021 Në ora: 11:50
Zogaj i shënoi dy gola për Aalborgun

Njoma Zogaj me skuadrën Aalborg. Aalborgu fitoi 38:32 ndaj Bjerringbros. Zogaj i shënoi dy gola.

Në elitën daneze, Marigona Hajdari realizoi dy gola e tri asistime për Ringkobingun që humbi 26:24 nga Silkeborgu. Në përbërje të Ringkobingut ishte edhe Leonora Demaj.

Në raundin e dytë të Kupës Evropiane është paraqitur edhe skuadra sllovene, Mlinotest Ajdovshçina. Mlinotesti u përball me skuadrën norvegjeze, Kristianstand, ndërsa dy ndeshjet u luajtën në Slloveni. Ndeshja e parë përfundoi 26:26, ndërsa në të dytën Kristianstadi fitoi 20:19 dhe avancoi tutje.

Mirjeta Bytyqi shënoi 2 gola në ndeshjen e parë. Në ndeshjen e dytë Mirjeta e shënoi një gol.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat