Istogu me statistika për tri lojtare! 

Hendboll

Istogu me statistika për tri lojtare! 

Më: 17 tetor 2021 Në ora: 18:11
Istogu me statistika për tri lojtare! 

KHF Istogu është ndalur në raundin e dytë të Kupës Evropiane në hendboll. 

Istogaset përballë e kishin skuadrën islandeze KA/Por, ndërsa të dy ndeshjet i kanë luajtur në palestrën e tyre.

Ndeshja e parë, e luajtur të premten, ishte e barabartë por në fund islandezet fituan me rezultat 26:22.

Ndërkohë ndeshja e dytë u luajt të shtunën. KA/Por ka fituar me rezultat 37:34 dhe ka avancuar në raundin e tretë.
Istogut i kushtoi shtrenjtë loja e zbehtë në fazën e mbrojtjes në pjesën e parë që u mbyll 24:15 për mysafiret. Në pjesën e dytë, lojtaret e Istogut luftuan për çdo top dhe u afruan deri në dy gola.

Por nuk mundën të bënin më shumë. Esma Muratoviq i shënoi 16 gola nga 27 tentime. 7 gola nga 8 tentime i realizoi Albina Rugova, ndërsa Anja Bojaniq shtoi 6 gola nga 7 tentime, shkruan në faqen e KH Istogu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat