Berisha kritikon ashpër Vushtrrinë për debaklin në Zvicër

Hendboll

Berisha kritikon ashpër Vushtrrinë për debaklin në Zvicër

Nga: K.Goca Më: 19 tetor 2021 Në ora: 17:58
Berisha kritikon ashpër Vushtrrinë për debaklin në Zvicër

Ish hendbollisti i gjeneratës së artë, Dervish Berisha, nuk po beson ende se çfarë po ngjan me hendbollin femëror në Kosovë, sidomos me kampionen e Kosovës, Vushtrria, e cila pësoi debakël në Zvicër, duke u mposhtur me 41:6 në ndeshjen e dytë nga Eagle Spono po ashtu edhe në takimin e parë me 42:14.

Vushtrria eliminohet nga garat e Kupës së Evropës, por që la një shije shumë të keqe për nga rezultati dhe loja në fushë.     

“Kjo që na ndodhe neve në Kosovë është e pakuptimtë, s’di si ndihet ekipi kampion i Kosovës me humb me rezultat katastrofë, ku mbeti hendbolli i viteve nga 1976 deri në vitin 90-të, ku kishte cilësi e moral sportiv, rezultate të mira. 

Kosova është mësuar me këto rezultate, se nuk është i pari me këtë humbje basketbollit dhe tepër është por siç thotë një fjalë popullore: Çdo çudi zgjat tri ditë dhe harrohen të gjitha, fillojnë fotot. lavdet që vërtet mendojnë që i mashtrojnë njohësit e hendbollit.

Jo, jo, jo sepse ai i cili e njeh hendbollin e ka të qartë se Superliga e Kosovës është veç thënie po emër sepse asgjë nuk ka të bëj me Super.

Andaj, si kuptoj humbjet e tilla që vetëm mi mbajt topin lojë pasive pa shënuar fare nuk ka mundësi mu shënuar aq shumë gola.

Federata e Hendbollit edhe ju shumë po lëvdoheni e askund nuk jeni me rezultate nd[rkomb[tare dhe e keni harru qe Kosova luan hendboll që 70 vjet e Zvicra, Belgjika, Holanda, Luksemburgu shumë vonë kanë filluar mu ngrit kualitet, që do të thotë vet isha pjesë e hendbollit belg nga viti 1991/2001 dhe askund s’ka qenë kurse tani ne humbim nga këto shtete me rezultate katastrofë e të pafalshme dhe është për ndëshkim të përgjithshëm . E di që ju djeg në Kosove kritika por ky është realiteti”, komenton Berisha.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat