Trajneri më i paguar në Kosovë

Hendboll

Trajneri më i paguar në Kosovë

Nga: Kemajl Goca Më: 22 tetor 2021 Në ora: 15:21
Trajneri më i paguar në Kosovë

Hije lehtë në shikim të parë por hije rëndë sa i takon çmimit si trajnerë!

Është trajneri i hendbollit Verim Zherka, i cili nuk lejon veten që të punojë në ndonjë klub pa u paguar ashtu si e meriton dhe e ka hakun.

Si gjithmonë ai i ka parimet e veta dhe kërkon gjithmonë të jetë korrekt me klube.

Për nga natyra është hije e lehtë për nga marrëveshja është hije rëndë dhe nuk bën marrëveshje pa u specifikuar të gjitha detajet.

Raportohet se ai nuk e udhëheq asnjë klub pa u paguar mirë, pagat e të cilit sillet nga 700 deri në 1000 euro.

Ndër 700 euro as që flet më klube.  

Sot është kryetrajner i Prishtinës (meshkujt), njihet nga trajnerët me të mirë që ka Kosova.

Nuk shitet lirë në zejen e trajnerit, ndryshe rri ndër hije e nuk punon pa u paguar mirë sepse siç thonë ata që kanë pasur punë me të, e ruan dinjitetin e trajnerit!

Ky është Verim Zherka, hije lehtë në jetë private por hije rëndë në punë profesionale. Me një fjalë, trajneri më i paguari në hendbollin e Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat