Ferizaj të jesh apo të mos jesh në Holandë

Hendboll

Ferizaj të jesh apo të mos jesh në Holandë

Më: 22 tetor 2021 Në ora: 17:04
Ferizaj të jesh apo të mos jesh në Holandë

KHF Ferizaj është skuadra e radhës nga Kosova që paraqitet në raundin e dytë të Kupës Evropiane (EHF European Cup).

Ferizaj të jesh apo të mos jesh në Holandë!

Ferizajaset përballë e kanë skuadrën holandeze, JuRo Unirek VZV. Dy skuadrat janë pajtuar që ndeshjet t’i luajnë në Holandë, përkatësisht në ‘t Veld.

Ndeshja e parë është të shtunën nga ora 19:00, ndërsa e dyta të dielën nga ora 13:00.

Ferizaj për herë të dytë po paraqitet në gara evropiane. Unirek ndërkohë ka përvojë pak më të madhe. Debutoi në edicionin 2017/18 të Challenge Cup, kurse vjet vjet arriti deri në çerekfinale të Kupës Evropiane.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat