Ferizaj pëson humbje të thellë në Holandë

Hendboll

Ferizaj pëson humbje të thellë në Holandë

Më: 23 tetor 2021 Në ora: 22:23
Ferizaj pëson humbje të thellë në Holandë

KHF Ferizaj e ka luajtur të shtunën ndeshjen e parë të raundit të dytë të Kupës Evropiane.

Hendbollistet ferizajase janë përballur me skuadrën nga Holanda, JuRo Unirek VZV. Skuadra holandeze fitoi me rezultat 35:14.

Ndeshja është luajtur në ‘t Veld të Holandës.

Pas pjesës së parë rezultati ishte 22:8 për skuadrën vendase. Ferizaj dhe Unirek janë pajtuar që dy ndeshjet të luhen në Holandë. Ndeshja e kthimit është menjëherë të dielën nga ora 13:00.

Ferizaj për herë të dytë po luan në gara evropiane. Vjet u ndal në raundin e tretë të Kupës Evropiane.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat