Marigona me shifër jubilare të ndeshjeve

Hendboll

Marigona me shifër jubilare të ndeshjeve

Më: 13 nëntor 2021 Në ora: 12:42
Marigona me shifër jubilare të ndeshjeve

Reprezentuesja e Kosovës, Marigona Hajdari, ka arritur shifër jubilare të ndeshjeve për skuadrën e elitës daneze, Ringkobing.

Qendra jonë të premten luajti ndeshjen e 100-të, ndërsa kontribuoi me 2 gola e 4 asistime.

Marigona është qendra e parë edhe në skuadër. Ringkobingu humbi 30:22 nga Horsensi.

Leonora Demaj e Arlinda Hajdari po ashtu janë pjesë e Ringkobingut, që garon në një prej ligave më cilësore në botë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat