Trepça fiton në Gjakovë, Rahoveci në Deçan

Hendboll

Trepça fiton në Gjakovë, Rahoveci në Deçan

Më: 21 nëntor 2021 Në ora: 21:44
Trepça fiton në Gjakovë, Rahoveci në Deçan

Trepça e ka fituar njërin prej derbive të javës së dhjetë në Superligën e Kosovës në hendboll. Të dielën mbrëma në Gjakovë, skuadra mitrovicase e mposhti Vëllaznimin me rezultatin 33:28.

Trepça është e dyta në tabelë me 16 pikë, ndërsa Vëllaznimi renditet i gjashti me 10 pikë.

Ndeshjen më mirë e hapën mitrovicasit, që në pjesën e parë ishin vazhdimisht në avantazh.

Vendasit disa herë u afruan në një gol, por pa mundur të barazojë. Pas 30 minutave lojë rezultati ishte 20:15 për Trepçën. Në pjesën e dytë Trepça ka mbajtur epërsi konstante dhe ka shënuar fitore të merituar.

Kushtrim Kastrati me 11 gola dhe Alban Shabani me 8 ishin më efikasët te mitrovicasit. Florian Rexha me 7 dhe Ardi Halili me 6 gola u dalluan te Vëllaznimi.

Ndeshje interesante u zhvillua edhe në Deçan. Rahoveci e mposhti skuadrën vendase me rezultat 31:29.

Rahoveci tani është i pesti me 12 pikë, kurse Deçani mban vendin e tetë me 4 pikë. Pjesa e parë ishte e barabartë, 14:14. Edhe pjesa e dytë ishte e fortë, ndërsa Rahoveci u shkëput deri në katër gola.

Por në minutën e 57-të, vendasit u afruan në 29:28. Por rahovecasit mbyllën ndeshjen më mirë dhe fituan me 31:29. Alban Haziri shënoi 12 gola për Rahovecin. Drilon Tahirukaj me 10 gola u dallua te Deçani.
Llapi ka shënuar fitore të pritur ndaj Zhegrës me rezultat 33:26.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat