Vushtrria “dimëron” si lidere në Ligën e Parë

Hendboll

Vushtrria “dimëron” si lidere në Ligën e Parë

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 21:30
Vushtrria “dimëron” si lidere në Ligën e Parë

KH Vushtrria është në rrugë të mirë për kthim në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt).

Vushtrriasit do të mbajnë pozitën e parë pas përfundimit të stinorit vjeshtor në Ligën e Parë.

Vushtrria ka fituar tetë ndeshjet e zhvilluara dhe me 16 pikë ka siguruar vendin e parë në tabelë. Dy ditë më parë Vushtrria e luajti derbin e stinorit vjeshtor ndaj Prizrenit. Fitoi me rezultat 37:27, në kuadër të xhiros së nëntë.

Vushtrria vlerësohet qendër e rëndësishme e hendbollit kosovar, prej nga dalin lojtarë edhe për skuadra të tjera. Por edhe skuadrat tjera të Ligës së Parë e kanë peshën e tyre për hendbollin tonë.

Në stinorin pranveror pritet garë e fortë për pozitën e parë e të dytë në tabelë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat