Edhe hendbolli me Ligë Unike? Flet Luzha

Hendboll

Edhe hendbolli me Ligë Unike? Flet Luzha

Nga: K.Goca Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 14:52
Edhe hendbolli me Ligë Unike? Flet Luzha

Pas basketbollit e volejbollit, edhe hendbolli synon organizimin e Ligës Unike, por këta të fundit për veteranë.

Uran Luzha është inciator së bashku me Këshillin Organizativ, si Arian Ibershimin e Vili Haxhiun nga Shkodra, po ashtu edhe nga Ferizaj e Shkupi.

Sipas Luzhës, një ligë e këtij nivelit është e mirëseardhur. 

 “Pas ndeshjeve që patëm në Ditën e Pavarësisë dhe bisedave me klubin shkodran, si dhe disa anëtar të studentit të Tiranës në bashkëpunim me veteranët e klubeve nga Kosova dhe Maqedonia e Veriut, shpresonim që sa më shpejti ta krijojmë një Ligë Unike gjithëkombëtare të veteranëve në hendboll”, thotë për gazetën “Bota sot” Luzha, ish hendbollist dhe trajner i Vëllaznimit.

“Pasi që jemi një gjenerat e cila ka sakrifikuar për ecurinë e hendbollit, shpresojmë se do të hasim në mirëkuptum nga të gjithë dhe të organizojmë në formë të turneve”, përfundon Luzha.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat