Kosova kërkon më të mirën në Greqi

Hendboll

Kosova kërkon më të mirën në Greqi

Nga: K.G. Më: 8 janar 2022 Në ora: 17:10
Kosova kërkon më të mirën në Greqi

Djelmoshat e Kombëtares së Kosovës janë para sfidës së madhe, kundër Greqisë.

Hendbollistët Dardanë synojnë fitoren e parë në grupin 1 të parakualifikueseve për Kampionatin Botëror.

Selektori Bujar Qerimi e ka përgatitur maksimalisht ekipin para sfidës me Greqinë në kuadër të xhiros së katërt.

Është interesant se Kosova ka dy humbje dhe me rezultat të ngushtë, 25:23 nga Turqia vendase e në Prishtinë 20:21 nga Greqia dhe vetëm një barazim me Belgjikën (28:28).

“Jemi në palestrën e bukur dhe gjigante në Heraklion, në ishullin e Kretës në Greqi.

Kombëtarja e Kosovës në hendboll sot ka udhëtuar për në Heraklion dhe po e zhvillon stërvitjen e parë në palestrën ku nesër nga ora 14.00 luhet takimi me Greqinë. 

Atmosfera në Kombëtare është shumë e mirë dhe djemtë janë të vendosur për të dhënë maksimumin në përpjekje për të fituar ndeshjen e rëndësishme me Greqinë.

Të kujtojmë që të mërkurën në Prishtinë ndeshja me Greqinë ishte shumë dramatike dhe u vendos për një gol, në të mirë të mysafirëve. 

Ndeshje tjetër e fortë pritet nesër, ndërsa synimet janë për të fituar takimin”, shkruan në faqen e FHK-së.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat