Bytyqi e Kasapi drejtuan ndeshje të Ligës Evropiane

Hendboll

Bytyqi e Kasapi drejtuan ndeshje të Ligës Evropiane

Më: 18 janar 2022 Në ora: 11:13
Bytyqi e Kasapi drejtuan ndeshje të Ligës Evropiane

Gjyqtarët e Kosovës të hendbollit kanë nisur menjëherë me drejtimin e ndeshjeve të Kupave Evropiane në vitin 2022.
Ilir Bytyqi e Syart Kasapi javën e kaluar ishin të deleguar në ndeshjen e fazës grupore të Ligës Evropiane (femrat).

Në Gyor të Hungarisë u takuan Motherson Mosonmagyarovari KC dhe skuadra franceze, ES Besancon Feminin. Fitore me rezultat 38:30 shënoi skuadra hungareze.

Bytyqi e Kasapi për delegat e kishin Peter Dvorskyn e Sllovakisë.

Ndeshja i takoi grupit A, në të cilin pas dy ndeshjeve udhëheq skuadra hungareze me 4 pikë. Ndërkohë skuadra franceze pësoi humbjen e dytë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat