Franca kompleton gjysmëfinalen e Evropianit

Hendboll

Franca kompleton gjysmëfinalen e Evropianit

Më: 26 janar 2022 Në ora: 23:13
Franca kompleton gjysmëfinalen e Evropianit

Franca ka bërë rikthim të madh ndaj Danimarkës dhe ka zënë vend në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian.

Danimarka ishte duke udhëhequr deri në minutat e fundit. Por Dika Mem shënoi për 30:29 në minutën e 59-të dhe me këtë rezultat përfundoi ndeshja.

Fitorja e Francës e la jashtë gjysmëfinales Islandën, që do të avanconte me fitore të Danimarkës. Danimarka më herët ka siguruar gjysmëfinalen, por e ka humbur vendin e parë në grup.

Gjysmëfinalet luhen pas dy ditësh. Gjysmëfinalja e parë është në mes të Francës e Suedisë, ndërsa e dyta në mes të Danimarkës dhe Spanjës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat