Gubetini: Hendbolli është traditë e Vushtrrisë 

Hendboll

Gubetini: Hendbolli është traditë e Vushtrrisë 

Nga: K.G. Më: 28 janar 2022 Në ora: 21:22
Gubetini: Hendbolli është traditë e Vushtrrisë 

Delegati i hendbollit, Fatmir Gubetini, një kohë edhe kryetar i KH Vushtrrisë, ndihet krenar me çmimet që ka fituar hendbolli.

Gubetini tha se tradita vazhdon.

“Tradita dëshmohet se Sporti nr. 1 në Vushtrri është hendbolli.

Sot KK Vushtrri Drejtoria për Kulture, Rini dhe Sport shpalli sportistet më të mirë për 2021.
Pra dëshmohet se hendbolli është traditë e Vushtrrisë sepse:

1. Lojtari më i mirë tek meshkujt Qendrim Pllana

2. Lojtarja më e mirë tek femrat Shqipe Tahiri

3. Klubi më i mirë tek femrat KHF Vushtrria

4. Ne mesin e 10 më të mirëve tek M edhe 2 Hendbollist

5. Ne mesin e 10 me te mirave tek F edhe 5 Hendbolliste.

6. Gjyqtarët më të mirë çifti ndërkombëtar Eshref Beqiri dhe Ilir Krasniqi

7. Punëtori Sportiv Sadik Xhema.

8. Trajneri me i mire Arben Parduzi”, ka shkruan Gubetini.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat