Istogu me fitore të re, Samadrexha mposht Dritën

Hendboll

Istogu me fitore të re, Samadrexha mposht Dritën

Më: 13 mars 2022 Në ora: 23:00
Istogu me fitore të re, Samadrexha mposht Dritën

Istogu ka vazhduar me fitore në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave.

Të dielën në kuadër të xhiros së 16-të, Istogu fitoi si vendas ndaj skuadrës deçanase Jusuf Gërvalla me rezultat 30:20.

Istogu udhëheq në tabelë me 32 pikë, katër më shumë se përcjellësja e parë, Prishtina. Istogaset i kanë fituar të gjitha 16 ndeshjet e deritashme. Jusuf Gërvalla është në pozitën e shtatë me 12 pikë.

Të dielën u luajt edhe një ndeshje tjetër e javës së 16-të. Samadrexha e ka pritur Dritën e Gjilanit. Skuadra vendase fitoi me rezultat 32:18.

Samadrexha është e nënta me 9 pikë. Drita mbetet e fundit, pa pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat