Besa Famgas, finalisti i parë

Hendboll

Besa Famgas, finalisti i parë

Më: 24 prill 2022 Në ora: 11:47
Besa Famgas, finalisti i parë

Besa Famgas është finalistja e parë e plejofit të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Në gjysmëfinale, Besa në dy ndeshje ishte më e mirë se Rahoveci.

Skuadra pejane fitoren e dytë e arriti të shtunën mbrëma në palestrën “Karagaçi”. Kampionia aktuale, Besa Famgas, fitoi ndaj Rahovecit me rezultat 40:26.

Victor Alonso me 12 gola ishte më efikasi te Besa. 6 i realizoi Deniz Terziqi.
Te Rahoveci 7 gola i shënoi Alban Haziri, 6 i kishte Arlind Tanushi, ndërsa 5 herë shënoi Egzon Vuçitërna.

Besa në finale e pret fituesin e përballjes Prishtina – Trepça. Besa Famgas ka fituar të gjitha 30 ndeshjet e këtij edicioni.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat