Fitore e rëndësishme e Demajt dhe Hajdarit

Hendboll

Fitore e rëndësishme e Demajt dhe Hajdarit

Më: 1 maj 2022 Në ora: 23:05
Fitore e rëndësishme e Demajt dhe Hajdarit

Dy hendbollistet e rëndësishme të Kosovës, kapitenia Leonora Demaj dhe Marigona Hajdari kanë shënuar fitore të rëndësishme të dielën.

Ato me skuadrën Ringkobing kanë fituar bindshëm, 35:26, ndaj skuadrës Ringsted.

Ishte ndeshja e parë e serisë së plejautit ku skuadrat luajnë për një vend në elitën e Danimarkës në edicionin e ardhshëm. Ringkobingu ka luajtur në elitë këtë edicion, por duhet që ta konfirmojë vendin.

Organizatorja e lojës, Marigona Hajdari, ndeshjen e mbylli me 3 gola e 3 asistime. Kurse Demaj shënoi dy gola. Për shkak të lëndimit, Ringkobingut ende po i mungon Arlinda Hajdari.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat