Muratoviq mobilizohet kundër Ferizajt

Hendboll

Muratoviq mobilizohet kundër Ferizajt

Nga: Kemajl Goca Më: 3 maj 2022 Në ora: 21:27
Muratoviq mobilizohet kundër Ferizajt

Hendbollistja boshnjake, Esma Muratoviq, me ekipin e Istogut, shpresojnë se nesër do të festojnë titullin në Ferizaj, i dyti në histori për klubin, që u themelua në vitin 2004.

Vashat e Istogut me kryetrajnerin Faruk Shala, janë përgatitur maksimalisht për finalen e dytë të play-off-it e cila luhet nesër (18.00) në palestrën e sportit “Bill Clinton” në Ferizaj.

Finalja e parë përfundoi me rezultat të ngushtë, 32:31 për Istogun.

Image

“Ne e respektojmë kundërshtarin dhe përgatitemi për çdo ndeshje veç e veç. Mezi presim ndeshjen, dhe jemi maksimalisht të motivuar për ndeshjen e nesërme”, tha Muratoviq për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Skuadra me dy të fituara apo me një fitore e një barazim shpallet kampione, Istogu avancon aktualisht me 1:0 në seri të fitoreve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat