KOK-u ka disa fjalë për Istogun dhe Besën

Hendboll

KOK-u ka disa fjalë për Istogun dhe Besën

Më: 6 maj 2022 Në ora: 11:22
Istogu

Përgëzime klubeve të hendbollit KHF Istogu dhe KH Besa Famgas, të cilat u kurorëzuan me tituj të kampionit të Kosovës për edicionin 2021/2022.

Istogaset mundën në finale Ferizajn, ndërsa pejanët e Besës triumfuan ndaj Prishtinës.

Derisa për Istogun ishte titulli i dytë në histori, Besa, që e mbylli edicionin pa asnjë humbje, fitoi titullin e 16-të pas luftës, të nëntin radhazi.

KOK iu uron fat dhe suksese të dyja klubeve edhe në përfaqësimin e denjë të Kosovës në garat ndërkombëtare, uron Komiteti Olimpik i Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat