E urrejnë apo i frikësohen Adnan Rudarit?

Hendboll

E urrejnë apo i frikësohen Adnan Rudarit?

Nga: Kemajl Goca Më: 21 maj 2022 Në ora: 12:36
E urrejnë apo i frikësohen Adnan Rudarit?

Ferizaj është qendra e hendbollit! Ka kohë që nuk përfshihen emrat e mëdhenj të këtij sporti në klubet që ekzistojnë të hendbollit në këtë qytet!

Askush nuk e di arsyen përse lihen anash emrat e mëdhenj të hendbollit në këtë qytet, emra që dikur i tërë qyteti dhe Kosova mburrej me rezultatet e tyre në ish Jugosllavi.

Ndër ta është lënë anash edhe ish hendbollisti i mirënjohur Adnan Rudari, një periudhë ka luajtur (ish Borci i Ferizajt, tani Kastrioti) në rangun federativ të ish Jugosllavisë, pastaj ka luajtur në kohën e pavarësimit të sportit nga ai ish jugosllav dhe pas lufte.

Sot nuk është në zejen e trajnerit edhe pse një periudhë ka qenë ndihmëstrajner i Kasim Kamenicës!
Rudari nuk pranon të flet në asnjë mënyrë, ka zgjedhur heshtjen!  

A është i urryer apo i frikësohen emrit të Adnan Rudarit? Pak i urryer e pak i frikësohen!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat