Bajçinca - Brestovci e Arifi në Konventën e gjyqtarëve evropianë

Hendboll

Bajçinca - Brestovci e Arifi në Konventën e gjyqtarëve evropianë

Më: 21 maj 2022 Në ora: 17:01
Bajçinca - Brestovci e Arifi në Konventën e gjyqtarëve evropianë

Drejtuesit e Shoqatës së Gjyqtarëve të Hendbollit të Kosovës po marrin pjesë në Konventën e drejtuesve të shoqatave nacionale të gjyqtarëve që po mbahet në Vjenë të Austrisë.

Pjesë e Konventës të EHF-së janë Shqipe Bajçinca-Brestovci, kryetare e SHGJHK-së dhe Muhamet Arifi, sekretar i SHGJHK-së.

Bajçinca-Brestovci dhe Arifi e kishin agjendën shumë të ngjeshur të premten e të shtunën.

Konventa është ndarë në pesë sesione, ku është diskutuar për tema të ndryshme që kanë të bëjnë me referimin.

Këtë aktivitet të rëndësishëm, Bajçinca-Brestovci dhe Arifi e kanë shfrytëzuar edhe për takime të shumta me homologë nga vende të ndryshme evropiane.

Të kujtojmë që Kosova prezantohet shumë mirë në aktivitetet evropiane me gjyqtarë e delegatë. Në edicionin aktual gjyqtarëve kosovarë të hendbollit u janë besuar shumë ndeshje të kupave evropiane, por edhe ndeshje kualifikuese të Kombëtareve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat