Kastrioti shkëlqente në kohën e Lulzim Abazit 

Hendboll

Kastrioti shkëlqente në kohën e Lulzim Abazit 

Nga: K.G. Më: 23 maj 2022 Në ora: 00:12
Kastrioti shkëlqente në kohën e Lulzim Abazit 

Kastrioti i Ferizajt po vuan për titull që nga viti 2011, titulli i fundit u fitua në kohën kur ishte kryetar i klubit Lulzim Abazi dhe kryetrajner Sami Çerkini.

Kastrioti është fitues i Kupës së Kosovës në vitin 2019 në kohën e kryetrajnerit Verim Zherka dhe kryetarit Lulzim Abazi. 

Klubi me renome përplot 11 vite është pa titull kampioni, ndërsa skuadra pejane Besa Famgas është e pandalshme në nëntë vitet e fundit ka nëntë tituj rresht. 

Image

Një fakt interesant në edicionin 2018-2019, në kohën kur Abazi ishte në krye të Kastriotit, kaluan rrethin e dytë të garave evropiane përkatësisht Challenge Cup.

Dy herë e mposhtën ekipin estones Tallin me 26:25 dhe 25:22, duke u kualifikuar në rrethin e tretë.

Ferizaj, kryeqytet i hendbollit, po vuan për titullin e kampionit, më shumë se një dekadë!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat