Deçani në gjysmëfinale te pionierët

Hendboll

Deçani në gjysmëfinale te pionierët

Më: 5 qershor 2022 Në ora: 19:04
Deçani në gjysmëfinale te pionierët

Te Deçani po shpaguhet puna që po bëhet në vitet e fundit, ndërsa rezultatet e kësaj pune do të shihen edhe më shumë në vitet e ardhshme.

Pionierët e Deçanit do të luajnë në gjysmëfinale të kampionatit të Kosovës.

Në çerekfinale, të dielën në Podujevë, Deçani e mposhti Kastriotin me rezultat 26:21. 7:5 përfundoi pjesa e parë, ndërsa rezultati pas pjesës së dytë ishte 18:11. Bilall Mazrekaj shënoi shumicën e golave për Deçanin, plot 11. 4 i realizoi Bleon Rustaj e 3 Erblin Neziraj.

Te Kastrioti, Drilon Brahimi i shënoi 7 gola. 5 i kishte Diolen Ajvazi, derisa Safet Jashari shtoi 3 gola.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat