Njomakët e Istogut kualifikohen në gjysmëfinale

Hendboll

Njomakët e Istogut kualifikohen në gjysmëfinale

Më: 5 qershor 2022 Në ora: 19:09
Njomakët e Istogut kualifikohen në gjysmëfinale

Istogu po shndërrohet në qendër të rëndësishme edhe sa i takon hendbollistëve.

Suksesi i fundit dëshmon se në këtë qytezë po punohet edhe me hendbollistët e rinj.

Të dielën, pionierët e Istogut janë kualifikuar në gjysmëfinale të Ligës së pionierëve.

Në ndeshjen çerekfinale Istogu e ka mposhtur Prishtinën me rezultat 24:23. Pas pjesës së parë istogasit kishin epërsi prej dy golash, 8:6.

Pas pjesës së dytë rezultati ishte 16:12 për Istogun, kurse pas pjesës së tretë shifrat ishin 24:23 për istogasit.

Ndeshja është luajtur në Podujevë. Pas një jave luhen ndeshjet gjysmëfinale dhe finalja.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat