Emocionet e finales Barcelona - Kielce

Hendboll

Emocionet e finales Barcelona - Kielce

Nga: K. G. Më: 19 qershor 2022 Në ora: 15:27
Emocionet e finales Barcelona - Kielce

Sot qyteti gjerman, Koln, merr frymë me ritmin e hendbollit.

Sot është dita e finales së Champions League. 

Sot luhet finalja e madhe në “Lanxess Arena”, ku janë shitur të gjitha biletat.

Barcelona e Spanjës përballet me Kielcen e Polonisë. 

Dy ekipet do të luftojnë për fronin e më të mirit, ndeshja luhet në orën 18:00.

Nga mëngjesi i sotëm në Këln këndohet, rrugët janë mbushur plot me tifozë të të gjitha skuadrave që janë pjesë e kësaj finale hendbolli. Më të shumtët janë ato të Veszpremit dhe Kielces. 

Tifozët polakë u gjendën në qendër të vëmendjes, e ngjyrosën qytetin me ngjyrë të verdhë, duke fituar zemrat edhe të atyre që nuk janë adhurues të hendbollit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat