Saraçini e Idrizi në Final 4 të Ligës së Kampionëve

Hendboll

Saraçini e Idrizi në Final 4 të Ligës së Kampionëve

Më: 19 qershor 2022 Në ora: 18:35
Saraçini e Idrizi në Final 4 të Ligës së Kampionëve

Me ftesë të Federatës Evropiane të Hendbollit, në Final 4 të Ligës së Kampionëve për hendbollistë po marrin pjesë edhe drejtuesit e Federatës së Hendbollit të Kosovës.

Presidenti Eugen Saraçini dhe nënpresidenti Enis Idrizi po i përcjellin nga afër ndeshjet e katër skuadrave më të mira evropiane. Turneu Final i Ligës së Kampionëve po luhet në Koln të Gjermanisë.

Qëndrimin në Koln, Saraçini dhe Idrizi po e shfrytëzojnë për takime me delegacione të ndryshme të vendeve evropiane, me synim të forcimit të bashkëpunimit.

Drejtuesit e FHK-së janë takuar edhe me drejtues të Federatës Evropiane të Hendbollit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat