Esma Muratoviq ndahet me Istogun

Hendboll

Esma Muratoviq ndahet me Istogun

Nga: K.G. Më: 5 korrik 2022 Në ora: 15:08
Esma Muratoviq

Istogu mbetet pa hendbollisten më të mirë! Esma Muratoviq largohet nga klubi dhe për të shtegtuar në Itali.

Kampionja dhe fituesja e Kupës së Kosovës, nuk e përballon dot largimin e saj.

"Esma Muratoviq nuk është më pjesë e Istogut!

Hendbollistja malazeze Esma Muratovic nga kampioni kosovar Istogu kalon tek ai Italiane Brixen, pas disa viteve të kaluara me Istogun ku ka fituar gjithçka që mund të fitohet në hendbollin kosovar, Esma nga kjo sezonë do të jetë pjesë e skuadrës që fitoj titullin kampion sezonin e kaluar në Itali Brixen.

KHF Istogu e falenderon hendbollisten Esma Muratovic për kontributin e dhënë në skuadrën e Istogut dhe i dëshiron shumë suksese tjera në karrierë.

Faleminderit Esma!", njofton KHF Istogu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat