Kombëtarja e Kosovës U20 pëson debakël

Hendboll

Kombëtarja e Kosovës U20 pëson debakël

Më: 17 korrik 2022 Në ora: 23:30
Kombëtarja e Kosovës U20 pëson debakël

Kombëtarja e Kosovës U20 pëson debakël!

Hendbollistët e Kombëtares U20 të Kosovës kanë luajtur të dielën ndeshjen e dytë në kuadër të Kampionatit Evropian, Divizioni B, që po mbahet në Varna të Bullgarisë.

Kombëtarja jonë është takuar me Maqedoninë e Veriut dhe ka pësuar me rezultat të thellë, 51:29.

Thuajse asgjë nuk ka funksionuar në lojën tonë dhe si rezultat i kësaj erdhi humbja e lartë.

Të hënën, Kosova U20 luan me Ukrainën, me shpresë për të shfaqur më shumë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat