Kosova U20 mposhtet nga Ukraina

Hendboll

Kosova U20 mposhtet nga Ukraina

Më: 19 korrik 2022 Në ora: 11:13
Kosova U20 mposhtet nga Ukraina

Ndonëse angazhimi i shumicës së lojtarëve nuk ka munguar, Kombëtarja U20 e Kosovës në hendboll ka pësuar humbje nga Ukraina. Ndeshja e së hënës përfundoi me rezultatin 36:22 në të mirë të Ukrainës.

U luajt në Varna ku po zhvillohet Evropiani i Divizionit B.

Në rezultat ndikuan gabimet individuale e po ashtu mungesa e qetësisë në momente të caktuara.

Në faza të caktuara, loja e Kombëtares sonë ka funksionuar, por jo mjaftueshëm sa për ta shmangur disfatën. Të mërkurën djemtë tanë luajnë me Zvicrën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat