Edhe një humbje e Kosovës

Hendboll

Edhe një humbje e Kosovës

Më: 23 korrik 2022 Në ora: 12:10
Pamje nga ndeshja

Ka përfunduar Kampionati Evropian i Divizionit B për Kombëtaren U20 të Kosovës në hendboll. Në Varna të Bullgarisë, Kosova U20 të shtunën luajti ndeshjen për plasman përfundimtar. U përball me Lituaninë dhe pësoi me rezultat 28:17.

Vetëm në pak momente ka funksionuar loja e Kombëtares sonë, ndërsa në rezultat kanë kushtuar gabime të shumta teknike të lojtarëve tanë.

Paraqitja në Evropian shërben si përvojë me shumë vlerë për lojtarët e kësaj gjenerate. Ndër të tjera ata kanë parë se për nivel serioz evropian kërkohet punë dukshëm më e madhe.

Në muajin e ardhshëm në Evropian paraqitet Kombëtarja U18.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat