Tina Hetemi rikthehet të Istogu

Hendboll

Tina Hetemi rikthehet të Istogu

Nga: K. G. Më: 1 gusht 2022 Në ora: 00:38
Tina Hetemi

Hendbollistja Tina Hetemi rikthehet në radhët e ekipit të Istogut, kampione dhe fituese e Kupës së Kosovës. 

Istogu e vlerëson si përforcim të madh dhe me synime që të mbrojë trofetë në edicionin e ri.

“Tina Hetemi rikthehet te kampionet!

Tina Hetemi pas një viti të kaluar tek skuadra e Superligës turke Tekirdag Süleymanpaşa sportif A.S është rikthyer tek skuadra kampione e Kosovës Istogu.

Tina Hetemi është prurja e radhës e Istogut para fillimit të përgaditjeve për sezonen e re të superligës së Kosovës dhe fillimin e edicionit të ri të EHF Europa Cup që fillon në Tetor.

Tina Hetemi është njëra nga prurjet e këtij viti,  ndërsa ditëve në vijim pritet konfirmimet e lojtarëve që ishin edhe vitin që lamj pas pjesë e Istogut”, njofton KHF Istogu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat