Rudari largohet nga Kastrioti, i bashkohet Prishtinës

Hendboll

Rudari largohet nga Kastrioti, i bashkohet Prishtinës

Nga: Kemajl Goca Më: 4 gusht 2022 Në ora: 18:05
Aldi Rudari

Aldi, djali i legjendës së hendbollit, Adnan Rudari, ia kthen shpinën Kastriotit të Ferizajt.

Hendbollisti Aldi Rudari i bashkohet klubi Prishtina.

Për Prishtinën është një përforcim i mirë që drejtohet nga kryetrajneri Verim Zherka.

Ferizajasit mbesin pa alon e majtë dhe do të jetë një hendikep i madh për ta.  

“Alo i majtë, Aldi Rudari, transferohet në Prishtinë”, njofton KH Prishtina.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat