Taib Kabashi punoi pa hile për hendbollin e Kosovës!

Hendboll

Taib Kabashi punoi pa hile për hendbollin e Kosovës!

Më: 17 gusht 2022 Në ora: 22:32
Taib Kabashi punoi pa hile për hendbollin e Kosovës!

Taib Kabashit nuk i vazhdohet mandati! Kabashi është ballëlart për faktin se me dekada i dha dhe po i jep shumë hendbollit të Kosovës.

Kabashi kontriboi shumë në periudha të ndryshme, fillimisht si lojtar, pastaj edhe si trajner dhe sot është kryetrajner i Trepçës së Mitrovicës.

Kabashi asnjëherë nuk i përtoi punës për hendbollin dhe edhe sot i qan zemra për këtë sport.

Punoi pa hile dhe është zemra e hendbollit!

Edhe vet Kabashi e ka ditur se një ditë do të largohet nga kombëtarja e Kosovës U 20 por ajo që e bën që të ndihet krenar, njihet si trajner motivues, kudo që shkoi luftoi për trofe!

Lirimi i tij nga pozita e kryetrajnerit të Kosovës U20, është fitore për Kabashin sepse tani e ka më shumë fokusin në KH Trepça.

Federata e hendbollit e Kosovës, komuniteti i hendbollit, duhet të janë krenarë që kanë një potencial të papërtueshëm si Kabashi, kur iu gjet në ditët më të vështira këtij sporti pothuajse në çdo formë.

Kabashi është trajner i merituar i hendbollit, që bëri dhe po bën shumë për hendbollin.

Kabashi u lirua sot nga detyra e kryetrajnerit të Kombëtares Kosovës U20, është fitore e madhe për të sepse po largohet ballëlart!.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat