Të dielën seminari për vëzhguesit dhe procesmbajtësit

Hendboll

Të dielën seminari për vëzhguesit dhe procesmbajtësit

Më: 10 shtator 2022 Në ora: 21:35
Të dielën seminari për vëzhguesit dhe procesmbajtësit

Federata e Hendbollit e Kosovës po vazhdon përgatitjet për edicionin e ri garues, 2022/2023.

Në kuadër të këtyre përgatitjeve, të dielën prej orës 13:00 mbahet seminari për vëzhgues-kontrollues dhe për procesmbajtësit e të gjitha skuadrave të Superligës së meshkujve dhe të femrave.

Seminari mbahet për digjitalizimin, përkatësisht për mënyrën e re të mbajtjes së të dhënave. Seminari mbahet në Shtëpinë e Sporteve në Prishtinë, prej orës 13:00. Klubet janë të obliguara të dërgojnë në trajnim procesmbajtësit. Ata do të njoftohen për mënyrën e re të mbajtjes së procesit, që prej fillimit të kampionatit do të jetë në formë digjitale.

Të dielën do të bëhet edhe testimi teorik për vëzhgues-kontrollues. Ndërkohë në Rahovec të dielën vazhdon seminari për trajnerë, që mbahet sipas RINCK Konventës. Seminari për trajnerë ka nisur të shtunën, ndërsa dita e parë ishte shumë e suksesshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat