Kastrioti eliminohet nga garat evropiane

Hendboll

Kastrioti eliminohet nga garat evropiane

Nga: K. G. Më: 11 shtator 2022 Në ora: 19:30
Kastrioti eliminohet

Kastrioti i Ferizajt është eliminuar nga garat evropiane. 

Hendbollistët ferizajas pësuan humbje të thellë edhe në takimin e dytë nga Graçanica, me rezultat 36.22, në kuadër të rrethit të parë të Kupës së EHF-it.

Ndeshjen e parë e humbën me 36:22, ndërsa sot me 36:22 dhe u eliminuan me rezultat të përgjithshëm 72:44.

Nikola Jeremiç ishte më efikasi të Graçanica, me 10 gola, ndërsa te ferizajasit më efikasi Kristijan Anastanovski me 5 gola.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat