Vëzhguesit e procesmbajtësit njoftohen për mënyrën digjitale të mbajtës së të dhënave

Hendboll

Vëzhguesit e procesmbajtësit njoftohen për mënyrën digjitale të mbajtës së të dhënave

Më: 11 shtator 2022 Në ora: 20:42
Muhamet Arifi

Vëzhgues-kontrolluesit dhe procesmbajtësit e hendbollit janë njoftuar të dielën me mënyrën digjitale të mbajtës së procesit të ndeshjes dhe të dhënave të tjera.

Prej fillimit të edicionit të ri të dhënat e ndeshjeve do të mbahen në mënyrë digjitale, ndërsa për këtë të dielën është mbajtur seminar në Prishtinë.

Seminarin e ka organizuar Federata e Hendbollit e Kosovës në kuadër të përgatitjeve për kampionatin e ri, 2022/2023.

Digjitalizimi i të dhënave vlerësohet me shumë rëndësi për hendbollin e Kosovls në përgjithësi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat