Besa bindëse në derbi, Prishtina pa telashe

Hendboll

Besa bindëse në derbi, Prishtina pa telashe

Më: 24 shtator 2022 Në ora: 21:38
Besa bindëse në derbi, Prishtina pa telashe

Të shtunën janë luajtur dy ndeshjet e para të xhiros së dytë të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt).

Në palestrën “Karagaçi” në Pejë u zhvillua derbi i xhiros.

Besa Famgas ka shënuar fitore të thellë ndaj Kastriotit të Ferizajt, që megjithatë nuk sfidoi seriozisht kampionen. 31:18 ishte rezultati në fund në të mirë të Besës.

Besa është shkëputur herët dhe ka mbajtur epërsi konstante, që në fund ishte 13 gola.

Ndërkohë në Podujevë janë takuar Llapi e Prishtina.

Për Prishtinën ishte ndeshja e parë e këtij kampionatin pasi në xhiron e parë ishte e lirë. Prishtina fitoi bindshëm, 56:31. Dy ndeshje tjera janë të dielën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat