Fitore me rezultat të ngushtë për Istogun e Ferizajn

Hendboll

Fitore me rezultat të ngushtë për Istogun e Ferizajn

Më: 1 tetor 2022 Në ora: 21:38
Fitore me rezultat të ngushtë për Istogun e Ferizajn

Me ndeshjen Jusuf Gërvalla – Ferizaj është hapur xhiroja e tretë e Superligës së Kosovës në hendboll (femrat).

Fitore me rezultat të ngushtë, 30:28, ka shënuar skuadra mysafire, Ferizaj. Ashtu si pritej, deçanaset kanë bërë përpjekje maksimale për t’i rezistuar Ferizajt dhe rezultati në fund ishte i ngushtë.

Rezultati ishte i përafërt edhe në ndeshjen Istogu – Kastrioti. Kampioni aktual, Istogu, ka fituar me tri gola dallim, 23:20.

Për Istogun ishte fitorja e tretë rresht, por e dyta me rezultat të ngushtë. Ndeshjet tjera luhen të dielën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat