Favoritët pa telashe në ndeshjet për Kupë

Hendboll

Favoritët pa telashe në ndeshjet për Kupë

Më: 18 nëntor 2022 Në ora: 10:56
Favoritët pa telashe në ndeshjet për Kupë

Të mërkurën e të enjten janë luajtur ndeshjet e rrethit të parë të Kupës së Kosovës në hendboll. Skuadrat favorite nuk kanë hasur në telashe për të kaluar në raundin e dytë.

Te hendbollistët, fituesja në fuqi e Kupës së Republikës së Kosovës, Besa Famgas e ka mposhtur Istogun me rezultatin 30:12.

Prishtina fitoi ndaj Lepencit (52:34), Kastrioti ndaj Dritës (40:24), Trepça ndaj Samadrexhës (39:26), Deçani ndaj Prizrenit (40:27), Vushtrria ndaj Llapit (36:25), Rahoveci ndaj Ulpianës (46:21) dhe Vëllaznimi ndaj Vjosës (44:30).

Te hendbollistet, fituesi në fuqi i Kupës, Istogu, e kaloi Dukagjinin duke e mposhtur me rezultat 32:24. Vushtrria e mposhti KEK-un me rezultat 48:22, ndërsa fitore shënuan edhe Prishtina ndaj Samadrexhës (28:26), Kastrioti ndaj Ulpianës (38:29),

Shqiponja ndaj Vjosës (44:17), Vëllaznimi ndaj CLICK-ut (44:15). Tutje ka kaluar edhe Ferizaj, derisa të premten është ndeshja e fundit mes Jusuf Gërvallës dhe Llapushës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat