Nesër fillon shkollimi i trajnerëve

Hendboll

Nesër fillon shkollimi i trajnerëve

Më: 24 nëntor 2022 Në ora: 22:04
Nesër fillon shkollimi i trajnerëve

Nesër fillon shkollimi i trajnerëve, ceremonia në ora 15:00!

Të premten (nesër) fillon shkollimi i trajnerëve të hendbollit tonë.

Zhvillohet moduli i parë, sipas RINCK Konventës, programit ndërkombëtar për shkollim të trajnerëve të hendbollit. Fillimi solemn i shkollimit do të bëhet në ora 15:00 në kolegjin AAB.

Shkollimi i trajnerëve bëhet në bashkëpunim me Komitetin Olimpik të Kosovës.

Do të ligjërojnë ligjërues vendorë dhe të huaj, ndërsa interesimi i trajnerëve të rinj është i kënaqshëm.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat