Hendbollistet e zhvillojnë xhiron e fundit

Hendboll

Hendbollistet e zhvillojnë xhiron e fundit

Më: 25 nëntor 2022 Në ora: 14:38
Hendbollistet e zhvillojnë xhiron e fundit

Në fundjavë luhen ndeshjet e xhiros së fundit të stinorit vjeshtor në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat).
Në kuadër të xhiros së nëntë janë disa ndeshje interesante.

Kampioni dhe lideri, Istogu, llogarit në dy pikë të reja. E pret Vëllaznimin, të shtunën nga ora 18:00.

Telashe nuk pritet të ketë as Vushtrria, që të shtunën nga ora 17:00 e pret Dukagjinin e Klinës. Ferizaj është tjetra skuadër vendase që llogaritet favorite. Ferizaj të shtunën prej orës 14:00 takohet me Shqiponjën e Gjakovës.

Ndërsa derbi është të shtunën prej orës 18:00 në Ferizaj. Takohen Kastrioti dhe Prishtina. Të dielën është vetëm një ndeshje. Nga ora 17:00 takohen Samadrexha e Jusuf Gërvalla.

Në Ligën e Parë po ashtu luhet java e nëntë. Të shtunën prej orës 13:00 është ndeshja Trepça – Llapusha. Kurse tri ndeshjet tjera janë të dielën: Deçani – CLICK (17:00), Ulpiana – Drita (17:00), KEK-u – Prizreni (13:00).

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat