Fillon shkollimi i trajnerëve të hendbollit

Hendboll

Fillon shkollimi i trajnerëve të hendbollit

Më: 25 nëntor 2022 Në ora: 19:37
Fillon shkollimi i trajnerëve të hendbollit

Të premten ka nisur Moduli i parë i kategorisë së parë për shkollimin e trajnerëve tanë të hendbollit.

Shkollimi bëhet sipas RINCK Konventës së EHF-së, program ky për shkollimin e trajnerëve.

Shkollimi ka nisur në lokalet e AAB-së në Fushë Kosovë.

Në ceremoninë e fillimit të trajnimit prezent ishte nënpresidenti i FHK-së, Enis Idrizi dhe Fitim Arifi nga Akademia Olimpike e Kosovës. Të dy kanë folur për rëndësinë e shkollimit për trajnerët e rinj dhe lojtarët që synojnë në të ardhmen të bëjnë karrierë trajneri.

Shkollimi i trajnerëve bëhet në bashkëpunim me KOK-un, përkatësisht Akademinë Olimpike.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat