Drita, kampione vjeshtore në Ligën e Parë

Hendboll

Drita, kampione vjeshtore në Ligën e Parë

Më: 27 nëntor 2022 Në ora: 11:21
Drita, kampione vjeshtore në Ligën e Parë

Ka përfunduar gara për këtë vit edhe në Ligën e Parë të Kosovës në hendboll (meshkujt).

Kampione vjeshtore është skuadra me shumë traditë nga Gjilani, Drita.

Drita ka pasur vështirësi për disa vjet, ndërsa ka shpresë se po kthehet në rrugën e duhur.

Gjilanasit kanë fituar të gjitha shtatë ndeshjet dhe udhëheqin me 14 pikë. Samadrexha është e dyta me 12 pikë, ndërsa humbjen e vetme e ka pësuar nga Drita.

Renditja vazhdon me Vjosën, Lepencin, Istogun, Prizrenin, Ulpianën, Dukagjinin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat