Në fundjavë kursi për administratorë sportivë

Hendboll

Në fundjavë kursi për administratorë sportivë

Më: 30 nëntor 2022 Në ora: 13:22
Në fundjavë kursi për administratorë sportivë

Në fundjavë, më 3 e 4 dhjetor, në Hotel Sirius në Prishtinë, Federata e Hendbollit e Kosovës në bashkëpunim me Komitetin Olimpik të Kosovës organizojnë kursin për administratorë sportivë. Kursi është i rëndësishëm edhe për konsolidimin e klubeve dhe për funksionimin e tyre.

Klubet duhet të kenë nga një përfaqësues, sekretar apo administrator, në trajnimin e rëndësishëm.

Pjesëmarrësit do të certifikohen nga Solidariteti Olimpik.

Tema e seminarit është “Plani Strategjik për Federatën e Hendbollit”. Do të ligjërohet për ambientin operues, qeverisjen e mirë, menaxhimin e informatave dhe teknologjinë informative, përgatitjen e planit strategjik e tema të tjera.

Stavri Bello, Ibër Alaj, Fitim Arifi e Bernard Tahirbegolli janë ligjërues.

Të kujtojmë që aktualisht po mbahet edhe shkollimi i trajnerëve kosovarë të hendbollit sipas RINCK Konventës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat